Sari la conținut
Ervin Danguly
Persoană Persoane Importat automat

Ervin Danguly

Politician român din Lăzarea, județul Harghita

Asocierea dintre două entități nu dovedește vinovăție sau răspundere. Vezi politica editorială.

Date de diferențiere

Nume complet
Ervin Danguly
Profesie
Politician

Date politice / biografice (adaptate din surse)

Documentare factuală pe Conexipedia — nu oglindă 1:1 a sursei. Pentru afirmații multi-sursă, vezi secțiunea claims.

Funcție
Politician
Partid
Politician independent
Istoric partide
Politician independent
Funcții anterioare
Detalii mandate
Început funcție
01.01.2016
Sfârșit funcție
01.11.2024
Cameră parlamentară
Altul / N/A
Roluri locale

Rețea de relații

Doar legături publicate pe platformă. Deschide fiecare relație pentru surse și detalii.

Cronologie pe an

Toate perioadele

Caută traseu din Ervin Danguly către altcineva →

Se încarcă…

Detaliu

Selectează un nod sau o muchie.


Legendă scurtă

  • Culoare nod = tip entitate
  • Hartă = aranjament forță · Radial = inele pe distanță
  • Linie albastră solidă = confirmată
  • Linie punctată = presă / contestată / dedusă
  • Săgeată = numire / finanțare / control
  • Grosime ≈ nr. surse
  • An selectat = legături active în acel an

Relații (5)

Vezi pe rețea ↑

Afișăm cele mai recente 96 relații din 5, grupate pe an de început. Restul: graf rețea.

Lucrează / a lucrat la Declarat Primar / mandat local 2024

Mandat local: «Ervin Danguly» — «Primar al comunei Lăzarea» legat de localitatea SIRUTA.

Perioadă: 01.11.2024 – 01.11.2024
  • Sursă: Conexipedia — legături funcție publică ↔ localitate SIRUTA (Conexipedia (derivat SIRUTA + Wikidata P39)) — deschide
Numire în funcție Declarat Funcție deținută 2024

Funcție publică: «Ervin Danguly» a deținut «primar al comunei Lăzarea» (Wikidata P39).

Perioadă: 01.11.2024 – 01.11.2024
  • Sursă: Wikidata (Wikidata) — deschide
Fără dată
Lucrează / a lucrat ca Confirmat

«Ervin Danguly» activează / a activat ca «Politician».

Perioadă: necunoscut – prezent
  • Sursă: Legătură de ocupație (catalog muncii) (Conexipedia)
  • Sursă: Legătură de ocupație (catalog muncii) (Conexipedia)
Membru al Declarat Cetățenie / țară

Cetățenie / legătură de stat: «Ervin Danguly» — «România» (Wikidata P27).

Perioadă: necunoscut – prezent
  • Sursă: Wikidata (Wikidata) — deschide
Membru al Declarat Membru de partid

Afiliere de partid: «Ervin Danguly» membru/al «politician independent» (Wikidata P102).

Perioadă: necunoscut – prezent
  • Sursă: Wikidata (Wikidata) — deschide

Identificare

  • Slug public:
    ervin-danguly-cxp1jm4tk3
  • Cod Conexipedia:
    CXP1JM4TK3
  • ID opac:
    840b1e99-9446-48ac-8ebd-4c8f496be4a9
  • Publicat: 09.08.2026
  • Identificatori externi:
  • Wikipedia EN: articol

Corectare / GDPR

Persoană vizată sau reprezentant? Semnalează erori factuale sau date inexacte.

Depune cerere de corectare